informacje bieżące

CZYTAM POLSKIE - promocja polskiej literatury

CZYTAM POLSKIE -  promocja polskiej literatury zachęcająca Polaków do czytania „polskiego”. Wspaniałe recenzje polskich książek, które cieszyły się w Waszych bibliotekach dużą popularnością można przeczytać w specjalnie założonym „Kąciku Recenzenta” na  stronie target=_new>http://czytampolskie.pl/category/recenzje/.

Biblioteka Publiczna w Izbicy Kujawskiej

 
Okularnik Katarzyny Bondy – recenzja

 „Okularnik” jest kontynuacją powieści „Pochłaniacz”. Sasza Załuska przybywa do małego miasteczka Hajnówki. Sasza chce rozwiązać sprawę Okularnika. Właścicielowi lokalnego tartaku zaginęły trzy kobiety. Miejscowa policja podejrzewa, że może mieć coś wspólnego z zaginięciem żony. Czy Sasza zdoła rozwiązać sprawę Okularnika? Przecież ciała nie znaleziono, a jak nie ma ciała to dowodów na popełnienie zbrodni tez nie ma. Jak potoczy się akcja tej powieści, jakie sekrety kryje ta mała miejscowość?

O tym, że powieści kryminalne Katarzyny Bondy podobają się czytelnikom świadczy fakt, że jej powieści nie stoją na półce. Nasi Czytelnicy dobrze oceniają nie tylko te dwie powieści, ale także: „Polskie morderczyni”, „Zbrodnia niedoskonała” oraz  „ Florystyka”.

Pochłaniacz Katarzyny Bondy – recenzja
 

 

W naszej Bibliotece Czytelnicy czytają powieści kryminalne. Z mojej obserwacji w dużej mierze chodzi tu o poczucie tego dreszczyku emocji, tajemniczości oraz niepewności. Czytelnik osiągnie satysfakcję, gdy odgadnie, kto jest tym „sprawcą”, „tym złym”, „dlaczego to zrobił” oraz „to coś, co tkwi w człowieku”. Czytelnicy lubią wszelkie zagadki kryminalne, zmuszają do myślenia, wytężenia swojej wyobraźni, np. (czy było to morderstwo, samobójstwo, czy tylko upozorowanie swojej śmierci). W naszej Bibliotece powieści kryminalne czytają kobiety jak i mężczyźni. Czytelnicy coraz częściej pytają o powieści kryminale polskiej pisarki i dokumentalistki Katarzyny Bondy.  Nasza Biblioteka ma w ofercie jej powieści kryminale. Do ulubionych przez czytelników należą min: „Pochłaniacz” oraz „ Okularnik”.

„Pochłaniacz” to powieść kryminalna prawie 700 stron, książka robi wrażenie na czytelniku. Autorka zadbała o szczegóły, opisuje pracę techników kryminalistyki, wieloletnie powiązania aparatu politycznego, sądowego i przestępczego. Katarzyna Bonda przedstawia postać bohaterki Saszy, która odkrywa zagadki zbrodni. Sasza Załuska sama zmaga się ze swoimi słabościami – choroba alkoholową, traumą związaną z przeszłością. Postać Saszy jest lubiana przez Czytelników.

 

 

Opublikowane przez: test test | Data wprowadzenia: 2015-11-07 01:41:58.
Data wprowadzenia: 2015-11-07 01:41:58
Opublikowane przez: test test
« powrót